Zabawa Andrzejkowa

 ,,Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją nam okaż, najmilszego dziś nam pokaż ...”

 

Są różne sposoby aby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa…

  24 listopada 2017r. o godz. 10.30 rozpoczęła się w sali gimnastycznej szkoły zabawa andrzejkowa. Organizatorkami imprezy były p. Agnieszka Witkowska i p. Katarzyna Barska. Na wstępie prowadzący przypomnieli ludową tradycję andrzejek, a potem zaprosili do wróżenia. Uczniowie kręcili kolorowym kołem, aby dowiedzieć się o nieodkrytych do tej pory cechach charakteru i osobowości. Wróżyli sobie z kart, dotykali magicznej kuli, wyciągali losy z przepowiedniami. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dziewczyn, cieszyły się wróżby, jakie imię będzie miał ich wybranek serca. Chłopcy także ciekawi byli imienia swej żony  oraz zawodu, wykonywanego w przyszłości.

Po wróżbach andrzejkowych przyszła kolej na długo oczekiwaną szkolną dyskotekę. Zabawa taneczna była dla uczniów  doskonałą okazją, by odpocząć od trudu nauki i zrelaksować się w przyjemnym gronie rówieśników.