Wyjazd do kina z okazji Dnia Chłopaka

27 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do MultiKina we Włocławku. Kierownikiem wyjazdu do kina była Joanna Kranc, zaś opiekunami: Krystyna Bukowska-Trzeciak, Grażyna Witkowska i Janusz Jabłoński.

Siódmoklasiści z okazji Dnia Chłopaka zdecydowali się poznać historię legendarnego Dywizjonu 303. Film Dywizjon 303. Historia prawdziwa wprowadził młodych widzów w realia ówczesnej wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi.  Młodzież z wielką uwagą oglądała sceny przedstawiające bohaterstwo polskich lotników, od początkowego szkolenia, przez dopuszczenie do zadań bojowych, aż po kluczową bitwę powietrzną II wojny światowej. Piloci Dywizjonu pozostaną w naszej pamięci wzorem patriotyzmu, oddania oraz odwagi.

Czwartoklasiści udali się natomiast na filmową adaptację powieści Johna Bellairs’a Zegar Czarnoksiężnika. Jest to film dla wszystkich miłośników magii, duchów i czarodziei, a także wielkiej przygody i zwycięstwa dobra nad złem. W filmie zobaczyli magiczny świat czarodziei i czarnoksiężników, rzeczy mądre i sprawiedliwe oraz ciemne, przerażające moce. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni chłopiec, który stracił rodziców, któremu ciągle przydarzało się coś niesamowitego, który nagle poznaje swoje niezwykłe zdolności, który uczy się magii i walczy z potężnym czarnoksiężnikiem. Ogromne wrażenie na uczniach wywarła scenografia i efekty specjalne, które uruchomiły wyobraźnię młodego widza.

            Wyjazd do kina był miłą odskocznią od codziennej nauki. Mamy nadzieję, że chłopcom też się podobało. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta.