SZKOLENIE Z ZAKRESU SAMOOBRONY PRZED PSAMI

5 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chalinie dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej zostały przeprowadzone spotkania edukacyjno - profilaktyczne z zakresu samoobrony przed atakującymi psami. Zajęcia poprowadzili panowie Mirosław Różański i Piotr Danielewski. Szkoleniowcy przeprowadzili z naszymi wychowankami interesującą pogadankę, podczas której zwrócili szczególną uwagę na  częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga. Trenerzy wytłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli przedszkolaków jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku. Pod koniec pokazu wszyscy uczestnicy ćwiczyli postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów.

Trenerom towarzyszyły psy: Laki - pies rasy haski i Daszka - berneński pies pasterski. Dla uatrakcyjnienia szkolenia, przedstawiono krótki pokaz tresur psa na posłuszeństwo.

Spotkanie było interesującym i co najważniejsze, bardzo przydatnym przedsięwzięciem.  Mamy nadzieję, że przedszkolaki i uczniowie klas I -VIII zapamiętali cenne  wskazówki, które w razie zagrożenia pomogą im wyjść z opresji.