SUKCES PIERWSZOKLASISTÓW

     Uczniowie kl. I zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Jury przyznało 15 głównych nagród oraz 500 wyróżnień. Jesteśmy dumni z faktu, że nasza praca została doceniona wśród innych nadesłanych prac. 

            Naszą przygodę ze Słodziakami rozpoczęliśmy 24 września.  W każdy wtorek dzieci poznawały przygody sympatycznych zwierzaków, o których opowiadała im bibliotekarka, Sylwia Grabka. Pierwszoklasiści z uwagą słuchali rozdziałów książki, chętnie odpowiadali na pytania dotyczące utworu.

            Następnym etapem akcji było wykonanie z materiałów recyklingowych Drzewa marzeń, na którym pojawiły się piękne zabawki. Wykonanie pracy pozwoliło nie tylko rozwinąć dziecięcą wyobraźnię, ale również uświadomiło pierwszakom, jak istotną rolę odgrywa ekologia w naszym życiu. Wychowawczyni kl. I - Ewa Szymańska oraz nauczyciel wspomagający w kl. I - Hanna Waszkiewicz przeprowadziły lekcję na temat ekologii oraz pomogły dzieciom w wykonaniu Drzewa Marzeń.                                                                                                               

Ostatnim etapem było zorganizowanie przez bibliotekarkę oraz nauczycielki kl. I Dnia Głośnego Czytania, który odbył się 7 listopada. Dzieci wysłuchały ostatniego fragmentu książki, następnie odpowiadały na zagadki dotyczące utworu. Pierwszaki wykazały się pomysłowością podczas zabawy w kalambury. Zadaniem każdego dziecka było wcielenie się w wybranego Słodziaka i przedstawienie go za pomocą ruchu oraz dźwięków. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali krzyżówkę oraz pokolorowali ilustrację Gangu Słodziaków.