Przedszkolaki w Teatrze Dramatycznym w Płocku

Chcecie bajki? Oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak pchła owa, proszę państwa.

 

13 listopada 2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Nasi najmłodsi wychowankowie obejrzeli spektakl, którego bohaterką była elegancka, malutka, ale – jak to z pchłami bywa – dokuczliwa, psotna, wszędobylska, piekielnie sprytna i na domiar złego niesłychanie pomysłowa Pchła Szachrajka. Jej figle, żarty i niezwykłe przygody dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane przedstawieniem - bacznie obserwowały aktorów oraz żywo reagowały na to, co się działo na scenie. Najbardziej podobała im się scena, w której zostali polani wodą przez strażaków, którzy gasili pożar - ich śmiechy i okrzyki radości wypełniły wówczas całą salę teatralną. Duże wrażenie na dzieciach wywarły także piękne, kolorowe stroje bohaterów spektaklu. Na zakończenie przedstawienia mali widzowie nagrodzili aktorów burzą oklasków.

Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni grupy I – Katarzyna Barska, opiekunami panie: Justyna Szcześniewska, Agnieszka Zych, Iwona Leśniewska oraz Mariola Jakubowska.