Mała Olimpiada Przedszkolaka o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą

13 czerwca 2019r. w DCSiT w Dobrzyniu nad Wisłą odbyła się Mała Olimpiada Przedszkolaka o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Zawody sportowe rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci  cztero i pięcioletnich oraz dzieci sześcioletnich. W kategorii dzieci młodszych do konkurencji sportowych stanęły 4 drużyny z przedszkoli z terenu naszej gminy: drużyna z Przedszkola Zielona Kraina w Krojczynie, drużyna  z Przedszkola Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą, drużyna  z Akademii Przedszkolaka w Dobrzyniu nad Wisłą oraz drużyna z naszego Przedszkola w Chalinie. W kategorii dzieci starszych do zawodów stanęły dwie drużyny – dzieci z Przedszkola Kubusia Puchatka oraz Przedszkola w Chalinie.

            W związku z dokuczliwą falą upałów, organizatorzy w porozumieniu z opiekunami dzieci podjęli decyzję o zmniejszeniu liczby konkurencji z 6 do 3. Mimo uciążliwości związanych z pogodą, wszystkie przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzy pokonywały kolejne tory przeszkód. Szczególne wyrazy uznania i gratulacje należą się drużynie naszych „Średniaków”, ponieważ po przeliczeniu punktacji okazało się, że zajęli ex aequo z dziećmi z Zielonej Krainy I miejsce. „Starszaki” zajęły miejsce II, ale równie dzielnie walczyły i wykazały się dobrą sprawnością fizyczną.

Na zakończenie spotkania pan wiceburmistrz Sebastian Olewiński podziękował dzieciom za wspaniałą rywalizację sportową, wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy oraz medale.

Naszym „Średniakom” jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznej Olimpiadzie Przedszkolaka!!!