Dzień Pluszowego Misia

      W dniu 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły Światowego Dnia Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przybyło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i w wielu innych kolorach. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki poznały historię święta pluszowego misia, bawiły się i tańczyły się przy piosenkach o misiach. Dzieci wykonywały parce plastyczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych, a we wszystkich zajęciach obecna była postać misia. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego pluszaka kolegom i koleżankom.

Dzieci z grupy Maluchów wykonały także plakat pt. „Misiowy regulamin małego czytelnika” w ramach realizowanego w tej grupie projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, w którym zawarły zasady korzystania z książek.

Miś to prawdziwy przyjaciel każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.