Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klasy I

Dnia 13.10.2017 r. o godzinie 9.15 w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie odbyła się podwójna uroczystość: akademia z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ oraz ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIÓW DZIECI Z KLASY I.

W pierwszej części akademii na scenę w świątecznych strojach galowych oraz pięknych czerwonych i niebieskich biretach na głowach wyszły dzieci z klasy pierwszej. Po przedstawieniu się zaśpiewały wesołą piosenkę pt. „Pierwszaczek” oraz hymn narodowy.


W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści przyrzekali być dobrymi Polakami, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, a także swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Następnie pani dyrektor w obecności społeczności szkolnej i licznie zgromadzonych rodziców dokonała pasowania na ucznia, życząc dzieciom wielu sukcesów w nauce, a pani wychowawczyni Izabela Lewandowska wręczyła okolicznościowe dyplomy. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego pogratulował najmłodszym kolegom oraz zapewnił o pomocy i opiece starszych kolegów.