Walentynki w kinie

14 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Multikina we Włocławku. Kierownikiem wyjazdu do kina była Maria Bukowska, zaś opiekunami: Maria Ryczkowska, Grażyna Witkowska i Hanna Waszkiewicz.

Uczniowie klas piątych i klasy czwartej obejrzeli zabawną, wzruszającą i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie. „Chłopiec z burzy” to australijski film familijny, który jest adaptacją książki Colina Thiele, jednej z najpiękniejszych powieści dla młodych widzów.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a  zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

Film dostarczył naszym uczniom wielu wzruszeń, sprawił, że w niejednym oku zakręciła się łza.