To była prawdziwa lekcja tolerancji.

W poniedziałek 12 marca 2018 r. z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas VIa, VIb i V udali się do płockiego kina NoveKino Przedwiośnie na film pt. Cudowny chłopak. Organizatorem wyjazdu była Joanna Kranc, a opiekunami panie Krystyna Bukowska – Trzeciak i Maria Bukowska. Ekranizacja w reżyserii Stephena Chbosky’ego to filmowa adaptacja przepięknej książki autorstwa R. J. Palacio. Jest to wielowymiarowa opowieść o akceptacji, walce z samym sobą i pokonywaniu barier.

Produkcja relacjonuje rok z życia rodziny mieszkającej na Manhattanie. W domu państwa Pullmanów wszystko kręci się wokół 10-letniego Auggiego. Chłopiec urodził się z poważną wadą genetyczną, przez co wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem nieustannych wizyt w szpitalach. Z powodu zdeformowanej twarzy bohater uczył się do tej pory w domu pod okiem troskliwej mamy. Nadszedł jednak czas, by z otwartą przyłbicą skonfrontował się ze światem na zewnątrz. Auggie podejmuje wyzwanie, które z jego perspektywy jawi się niczym wyprawa na Księżyc. Idzie do publicznej szkoły, w której zderza się ze szkolną rzeczywistością.

Film opowiadał o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli. Wśród młodzieży z naszej szkoły wywołał szereg skrajnych emocji, takich jak smutek, radość, śmiech, ale i wzruszenie. Kino opuściliśmy jednak w świetnym nastroju. Spektakl uświadomił nam, że piękno to coś więcej niż wygląd zewnętrzny, że nikt nie jest idealny. Mamy nadzieję, że nie tylko tak jak w filmie, ale również i w rzeczywistości „wystarczy jeden dobry gest, jedna pomocna dłoń, aby zmienić nastawienie” do drugiego człowieka. Niewątpliwym atutem filmu są piękne zdjęcia, angażująca fabuła, a przede wszystkim doskonała gra aktorska. Jeśli nie czytaliście jeszcze książki lub nie obejrzeliście filmu, serdecznie zachęcamy – naprawdę warto poznać historię Auggiego i jego bliskich … Uważamy, że to jeden z tych filmów, który na długo pozostanie w pamięci. Dla uczniów naszej szkoły była to prawdziwa lekcja tolerancji.