SPOTKANIE Z MISTRZEM

 

 

20 lutego „wylądował” w naszej szkole trzykrotny  Mistrz Świata w motoparalotniarstwie Pan Wojciech Bógdał. Urodził się w 1994 roku w Lipnie, a mieszkał w pobliskim Tłuchowie. Młody pilot zdradził uczniom : ” Z tym sportem  jestem związany od trzeciego roku życia za sprawą swojego ojca Dariusza zajmującego się fotografią i filmem lotniczym. W 2013 roku zostałem powołany do Motoparalotniowej Kadry Narodowej, a już w 2014 roku zdobyłem tytuł Mistrza Europy. Dzisiaj jest to nie tylko moja pasja, ale także zawód i sposób na życie.”

Pan Wojtek w ciekawy sposób podzielił się z młodzieżą opowieściami o zawodach, startach, zwycięstwach oraz pokazał filmy prezentujące jego sportowe wyczyny.

Uczniowie zadawali wiele pytań, np. o wagę i cenę motoparalotni, o zachowanie bezpieczeństwa w powietrzu, o trasy lotów. Oglądali profesjonalny sprzęt do uprawiania tego sportu.

Wyrazy zachwycenia: „achaaaa….” wielokrotnie można było usłyszeć z ust najmłodszych uczestników spotkania z klas I-III.

 Mamy nadzieję, że Pan Wojciech Bógdał  jeszcze nieraz odwiedzi naszą szkołę, gdyż może być wzorem do naśladowania dla dzieci oraz młodzieży ze szkoły podstawowej w Chalinie.

 

            Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” przygotowały Jolanta Ochej, Ewa Szymańska i Maria Ryczkowska.