SKS on Tour

    Uczniowie naszej szkoły to wspaniali ambasadorzy sportu. We wtorek 19 marca, w ramach Programu SKS, dwie grupy uczniów: starsza i młodsza (łącznie 37 osób i opiekunowie) uczestniczyły w wydarzeniu sportowym SKS on Tour w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku.

      W sesji przedpołudniowej rywalizowały dzieci z grup młodszych, a w popołudniowej młodzież z grup starszych. Na dziesięciu stacjach walczyli z uczniami z innych szkół lub z samymi sobą, ale wyniki nie były tutaj najważniejsze, a dobra zabawa. Do wykonania były: skłon w przód, skok w dal z miejsca, zwis na drążku, refleksomierz, bieg wahadłowy z wykorzystaniem fotokomórki. Były także nowe formy aktywności: deskorolki, zajęcia z judo (młodsza grupa), badminton (starsza grupa), udzielanie pierwszej pomocy, ciekawa ruchoma ścianka wspinaczkowa, czy zabawna fotobudka. W rywalizacji z innymi najlepsze okazały się: Aleksandra Sumocka, Wiktoria Kowalczyk i Marta Dąbrowska za co otrzymały pamiątkowe medale.

Poza tym była muzyka, wywiady, spotkania z mistrzami: włocławiankami - Anetą Szczepańską wicemistrzynią olimpijską w judo z Atlanty z 1996 roku, wielokrotną mistrzynią Europy i Polski, obecnie trenerką, jej wychowanką judoczką - Angeliką Szymańską medalistką kraju i Europy. Było także spotkanie z reprezentantem Polski w badmintonie Szymonem Malikiem. Imprezę wspaniale prowadził Kacper „Kacpa” Lachowicz – były zawodnik, obecnie promotor koszykówki.

Za udział w wydarzeniu sportowym SKS on Tour uczniowie otrzymali smaczny poczęstunek, pamiątkowe koszulki, smycze na klucze, opaski na rękę, kominy na szyję, a wszystko w miniplecakach oraz piłki siatkowe dla szkoły.