Pierwszoklasiści z Chalina najlepsi w Gminie

       Dnia 12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie brali udział we gminnych zawodach sportowych „Współzawodnictwo sportowe klas I-III” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą zorganizowanych przez Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki.

Celem zawodów było popularyzowanie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci i integracja uczniów z terenu Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Emocje były niesamowite. Drużyny szły „łeb w łeb”, a różnice punktowe były niewielkie. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem pokonywali tory przeszkód, rozwiązywali zadania matematyczne, przeciągali linę. Do końca nie wiadomo było, kto wygra, bo punktacja cały czas ulegała zmianom. Widownia świetnie zagrzewała zawodników do walki. Wszyscy oglądali mecz z zaciekawieniem oraz wspierali swoje drużyny.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki. Byliśmy niesamowicie szczęśliwi, gdy ogłoszono, że spośród klas pierwszych w Gminie: I miejsce zajęła klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie.

Był to jeden z najpiękniejszych dni w życiu szkolnym uczniów klasy pierwszej tej szkoły.