Let's play Kahoot!

W naszej szkole odbył się nietypowy konkurs z języka angielskiego. Dlaczego nietypowy? Tym razem uczniowie przystąpili do rozwiązania quizu językowego, wykorzystując swoje smartphony i platformę Kahoot! Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do doskonalenia umiejętności językowych i poszerzania wiedzy na temat kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.

            Kahoot! to bezpłatna platforma, na której można tworzyć i przeprowadzić interaktywny quiz przy użyciu tablicy interaktywnej oraz urządzeń mobilnych. Uczniowie po zalogowaniu na stronie getkahoot.com lub zainstalowaniu aplikacji wprowadzają numer pin (przypisany do quizu), który otrzymują od nauczyciela, a następnie wprowadzają swój nick. Po zalogowaniu przechodzą do rozwiązania quizu. Na tablicy uczniowie widzą pytanie i cztery opcje odpowiedzi oznaczone grafiką. Na swoich telefonach udzielają prawidłowych odpowiedzi. Za każde pytanie można uzyskać 1000 punktów, mając 30 sekund na odpowiedź. Jednak im dłużej trwa czas odpowiedzi, tym mniej punktów uzyska uczestnik konkursu. Dlatego w tym konkursie niezwykle ważne są wiedza i refleks. Program podsumowuje każde pytanie, ujawniając, ile było poprawnych i błędnych odpowiedzi oraz precyzyjnie przyznaje punkty.

11 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs z języka angielskiego pt. „Let’s play Kahoot!”. Skierowany był do uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej. W tym roku do konkursu przystąpiło 21 uczniów. Zadaniem uczniów było odczytanie 31 pytań dotyczących kultury krajów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Uczniowie pracując indywidualnie i przy użyciu smartphonów udzielali odpowiedzi. Konkurs wzbudził wiele emocji nie tylko wśród uczniów. Uczniowie poprzez dobrą zabawę wzbogacili swoją wiedzę związaną z kulturą krajów anglojęzycznych. O zwycięstwie zdecydowała poprawność i szybkość odpowiedzi. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Igor Górski, klasa Va

II miejsce – Natalia Szczepańska, Vb

III miejsce – Piotr Chojnacki, VIa

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu „Let’s play Kahoot!” planuję kontynuowanie tego przedsięwzięcia w kolejnych latach. Wszystkim uczniom gratuluję i dziękuję za trud.

 

Joanna Kranc