Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "MAMY NIEPODLEGŁĄ"

Bogusława Rybarska i Piotr Zarecki laureatami wojewódzkiego konkursu historyczno-literackiego „Mamy Niepodległą” – Kartka z pamiętnika.

9 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Literacko- Historycznym „Mamy Niepodległą” - kartka z pamiętnika z opisem przeżyć wewnętrznych.

Organizatorem konkursu, objętym honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, była  Szkoła Podstawowa nr 38 w Bydgoszczy.

            Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

            Bogusława Rybarska, uczennica klasy VIIIA, zajęła II miejsce w kategorii  klas szkoły podstawowej. Piotr Zarecki zajął III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Do konkursu zostali przygotowani przez P. Agnieszkę Witkowską i P. Jolantę Ochej. Uczniowie napisali kartkę z pamiętnika z opisem przeżyć wewnętrznych, których narratorem był uczestnik prawdziwych walk sprzed 100 lat. Zachęcamy do lektury kart z pamiętnika, autorstwa naszych zwycięzców.