Kochamy polskie tradycje

      Pod takim hasłem 27 listopada w naszej odbyła się zabawa andrzejkowa. Co czeka cię w przyszłości? Kto będzie twoją sympatią? A może czeka cię podróż w dalekie kraje? Tego starali się dowiedzieć nasi wychowankowie, ustawiając się w kolejkach do dziesięciu stanowisk z wróżbami.

Pierwsze  z tradycjami związanymi z wróżbami andrzejkowymi zapoznały się dzieci z wszystkich grup przedszkola. Po  rozgrzewce muzyczno-tanecznej z takimi przebojami tanecznymi dla maluchów, jak „Czy znasz magiczną liczbę siedem”, przeszły do kręcenia kołem, losowania jajek i  kolorów z wróżbami i wielu innych.  Wspólne tańce dostarczyły dzieciom radości.

Zarówno uczniowie z klas I –III, jak i ich starsi koledzy, oprócz wróżenia i, tradycyjnej już, dyskoteki andrzejkowej, mogli sprawdzić swoją wiedzę o polskich tradycjach. W quizie przygotowanym w ramach ogólnopolskiego projektu z chęcią udział wzięli przedstawiciele różnych klas.  Wspomagani przez swoje wychowawczynie i kolegów, toczyli bój o jak najlepszą lokatę.  W grupie klas I- V zwyciężyli:

  1. Kinga Ziółkowska

  2. Igor Górski

  3. Martyna Kamińska

Zaś klas VI  - VII i gimnazjum:

  1. Michał Chyżyński

  2. Wiktoria Bartnicka

  3. Jakub Śniadecki

Kolejna taka zabawa już za rok! Do zobaczenia!