Klub Szkół UNICEF

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF. Oznacza to, że możemy brać udział w akcjach charytatywnych i edukacyjnych oraz konkursach organizowanych przez UNICEF.

 • Gwiazdka dla Afryki

   

   

  W październiku 2013r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Gwiazdka dla Afryki". To globalny projekt UNICEF, który jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. Celem przedsięwzięcia jest:

  - zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone,

  - kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,

  - zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

  „Gwiazdka dla Afryki” to projekt edukacyjno - pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą karteczki z nazwami tego, co chciałyby, aby dotarło do Sierra Leone (szczepionki, zestawy szczepień, lodówki do przechowywania lekarstw). Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki  jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka! Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież prezenty zostaną wystawione podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy przedświątecznej. Każdy z zaproszonych do szkoły gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone.

  Po zakończonej akcji szkoły wpłacają zebrane pieniądze na konto zbiórki otwartej na rzecz dzieci w Sierra Leone.

  Koordynatorka projektu: Joanna Kranc

   

 • Wszystkie Kolory Świata

  W październiku 2012r. nasza szkoła przystąpiła do II edycji ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Jest to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek.