Informacje z Biblioteki

 

    Obecnie wszystkie biblioteki są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że czytelnicy nie mogą korzystać z księgozbiorów. Chciałabym zaprezentować kilka źródeł internetowych, z których pobieramy interesujące nas książki:

·   1. WolneLektury.pl- to znana i całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele lektur szkolnych. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera również audiobooki dla miłośników słuchania.

·        2.  Lektury.gov.pl- serwis zawiera wiele lektur szkolnych wraz z ich opisami; dzięki temu uczniowie poznają lub przypomną treść lektury.

·  3. Polona.pl- to największa w Polsce biblioteka cyfrowa; zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory.

Także i niektóre firmy przygotowały ciekawe propozycje dla miłośników dobrej literatury na czas zamknięcia placówek oświatowych oraz bibliotek:

·       4. SerwisLegimiw związku z zamknięciem szkół przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku; każdy może wybrać jedną, darmową książkę. Na stronie Legimi wpisujemy kod czytamy, następnie rejestrujemy się i pobieramy aplikację. Kod można wykorzystać do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych. Poniżej prezentuję darmowe książki z serwisu Legimi