Archiwum Wydarzeń

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się w piątek 23 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie.

 • Podsumowanie II semestru r. sz. 2016/2017

  Zakończenie II semestru jest okazją do podsumowania pracy i osiągnięć uczniów w nauce i różnorodnych konkursach szkolnych, a także pozaszkolnych.

 • Pikniki klasowe

  Rady Rodziców klas IIIb i IV przygotowały dla swoich dzieci wspaniałe niespodzianki – ogniska i pieczenie kiełbasek.

 • Szkolny konkurs ortograficzny dla klas II i III

  Kolejna edycja konkursu ortograficznego już za nami. W eliminacjach startowali  uczniowie klas II i III.

 • Pokaz tańca

  Dnia 14 czerwca 2016r. odbył się pokaz tańca nowoczesnego i towarzyskiego w wykonaniu tancerzy ze Szkoły tańca ARTDANCE w Sierpcu.

 • „Bezpieczne wakacje” w Szkole Podstawowej w Chalinie

  W dniu 13 czerwca 2017r. ratownicy WOPR w Lipnie i oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie przeprowadzili pogadankę dla uczniów naszej szkoły nt. bezpieczeństwa w czasie wakacji.

 • Uroczystość wręczenia nagród za udział w konkursach plastycznych w ramach przedsięwzięcia „Z profilaktyką na Ty”

  13 czerwca 2017r. uroczyście wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom międzyszkolnych konkursów plastycznych: „Ogród moich marzeń” oraz „Bezpieczne zabawy w domu, w szkole i na podwórku”.

 • Szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas IIIa i IIIb

  Dnia 13 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas III a i III b zorganizowany przez panią Agnieszkę Żołnowską.

 • WYNIKI KONKURSU HISTORIA POLSKIEJ FLAGI

  12 czerwca rozstrzygnięto konkurs polegający na przedstawieniu w formie albumu historii flagi naszego kraju. Oprócz wiadomości historycznych  złożone prace zawierały: ilustracje, zdjęcia, ciekawostki oraz wiersze patriotyczne.

 • Piknik Rodzinny klasy „0”

  Dnia 09.06.2017r. odbył się Piknik Rodzinny  klasy „0” przygotowany pod  kierunkiem wychowawcy oddziału przedszkolnego p. M. Danielewicz przy pomocy trójki klasowej rodziców: p. Niny Agacińskiej, p. Beaty Kacprowicz, p. Małgorzaty Mierzejewskiej oraz niezastąpionego p. Jerzego Żołnowskiego.

 • Zielona Szkoła w Tatry

  W dniach od 5 do 9 czerwca 2017r. 45 uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie uczestniczyło w Zielonej Szkole w Tatry. Pięciodniowa impreza wyjazdowa miała za zadanie zapoznać młodych turystów z krajobrazem wysokogórskim, historią i zabytkami Zakopanego, podziwianie  górskiej przyrody oraz zintegrowanie dzieci z różnych klas.

 • Wyniki konkursu poetyckiego o zdrowi dla klas I-III

  W ramach cyklu konkursów „Propagujemy zdrowy styl życia” w klasach I-III, dnia 6 czerwca został rozstrzygnięty konkurs poetycki o zdrowiu.

 • Konkurs z języka angielskiego w ramach programu Insta.ling

  Konkurs z języka angielskiego zorganizowany został w ramach programu Insta.ling dla szkół trwał od marca do maja 2017r. 66 chętnych uczniów z klas IV-VI przystąpiło do programu Insta.ling, a tym samym do konkursu na najbardziej aktywnego uczestnika projektu.

 • Konkurs plastyczny klas I-III "Postaw na nowy styl życia"

 • Konkurs czytelniczy "Dzieci z Bullerbyn"

  5 czerwca 2017 roku dla uczniów klas II-III  odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Dzieci z Bullerbyn”.

 • Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia dla klas II-III

  Dnia 2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie odbył się Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia  dla uczniów klas: II, IIIa i IIIb, w którym wzięło udział 9 uczestników.  

 • Dzień Dziecka 2017

  Jak co roku, 1 czerwca w naszej szkole było kolorowo, głośno i tłumnie. Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców, dyrekcja i nauczyciele przygotowali dla wszystkich uczniów szereg atrakcji.

   

 • Historyczny Miszmasz - turniej wiedzy

  Dnia 31 maja w klasie VI odbył się Historyczny Miszmasz, turniej wiedzy obejmujący zakres od starożytności do czasów współczesnych. Konkurs był nie tylko sprawdzianem dobrej pamięci, ale również zdobytych umiejętności.

 • Szkolny konkurs języka angielskiego

  Dnia 30 maja 2017r. w naszej szkole odbyła się XIV edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który adresowany był do uczniów klas IV-VI. Do konkursu przystąpiło 56 uczniów.

 • Wyniki międzyszkolnego konkursu „Bezpieczne zabawy w domu, na podwórku i w szkole”

  Dnia 30 maja 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne zabawy w domu, na podwórku i w szkole”.

   

 • Konkurs matematyczny „Młody Matematyk” dla klas II - III

  Dnia 30.05.2016r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie odbył się konkurs matematyczny „Młody Matematyk” dla klas II, IIIa i IIIb zorganizowany przez p. Izabelę Lewandowską, w którym wzięło udział 23 uczniów.

 • Sukcesy naszych uczniów w gminnych konkursach bibliotecznych

  30 maja w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą rozstrzygnięto gminne konkursy biblioteczne. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli w nich udział. Zadaniem dzieci z kl. I-III było przygotowanie książeczki dotykowej przedstawiającej zainteresowania dziecka. Natomiast uczniowie kl. IV-VI przygotowali plakaty pod hasłem „Moda na czytanie”.

 • Tydzień Bibliotek w naszej szkole

  Z okazji Tygodnia Bibliotek odbyły się zajęcia w Oddziale Przedszkolnym oraz w klasie I. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach niezwykłej rybki Nemo. Najmłodsi również z chęcią odpowiadali na zagadki dotyczące znanych baśni i wierszy. Organizatorem akcji jest pani Sylwia Grabka.

 • Konkurs przyrodniczy "Tatry"

  Uczniowie klas Va, Vb i VI brali udział w konkursie przyrodniczym „ Album o Tatrach”, którego głównym celem było poszerzenie wiedzy o polskich górach. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu albumu.

 • Spotkanie z ichtiologiem i przedstawicielem Fundacji Ratuj Ryby z Poznania

  Szczupaki, karpie, oknie, sandacze, bolenie – w sumie ponad 50 gatunków ryb zostało przybliżonych uczniom klas I-III na prelekcji prowadzonej przez pana Sebastiana Staśkiewicza, przedstawiciela Fundacji Ratuj Ryby z Poznania.

 • Wycieczka do Łodzi

   Dnia 26.05.2017 r. uczniowie klas II- III wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili miasto Łódź. Wycieczka okazała się  niezwykłą przygodą w planetarium i obserwatorium astronomicznym, w którym zaprezentowane zostały zagadnienia z dziedziny astronomii i fizyki.

 • Kochamy, szanujemy, dziękujemy! - Dzień Matki 2017

  Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie klas IV-VI uczcili ten dzień w sposób wyjątkowy.

 • Szkolny Konkurs „Mistrz Ortografii”

  Dnia 23 maja 2017r. odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas IV-VI „Mistrz Ortografii”, zorganizowany przez Agnieszkę Witkowską. W tym roku do konkursu przystąpiło 47 uczniów.

 • "Mały naukowiec" - pokazy astronomiczno-fizyczne dla dzieci z oddziału przedszkolnego

  23 maja 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego miały ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach astronomiczno-fizycznych zorganizowanych przez p. Dominika Turkiewicza, koordynatora Astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą.

 • Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Talentów "Mały Talent"

  Dzieci z oddziału przedszkolnego dnia 19 V 2017r. wzięły udział w przeglądzie małych talentów pn."Mam Talent" zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Artystyczno - Językowe MAŁY EUROPEJCZYK w Chalinie.

 • Wyróżnienia dla naszych uczniów za udział w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Krojczynie

  18 maja 2017 r. odbył się po raz dwunasty w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krojczynie Regionalny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

 • Zawody międzyszkolne w „Dwa ognie” dla klas II i III

  Dnia 18 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Sportowy w „Dwa ognie„ dla klas II i III. Na sali gimnastycznej radosnym okrzykiem powitaliśmy gości ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

 • Podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Ogród moich marzeń” w ramach projektu „Z Profilaktyką na Ty”

  Dobiegł końca międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Ogród moich marzeń”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Chalinie. Celem głównym konkursu było  poszerzanie wiedzy na temat ogrodów i roślinności.

 • Koncertowy zawrót głowy

  16 maja 2017r. w naszej szkole gościliśmy multiinstrumentalistę Krzysztof Orzechowskiego z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”.

 • Wycieczka do Happy Parku i ZOO w Płocku

  W czwartek 11 maja 2017r. uczniowie z klas 0-II naszej szkoły miło spędzili czas w Centrum Zabaw „Happy Park” w Stróżewku.

 • „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej” – konkurs plastyczny

  W dniu 10.05.2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Piramida zdrowego żywienia", który odbył się w ramach programu "Z Profilaktyką na Ty".

 • Zakończenie II wojny światowej

  8 maja 2017r. obchodziliśmy 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej. W  Łagiewnikach, Miejscu Pamięci  Narodowej, zebrali się uczniowie szkół w Chalinie oraz poczty sztandarowe sąsiednich szkół, władze gminy Dobrzyń nad Wisłą, zastępy strażaków i rodziny pomordowanych Polaków.

 • 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  5 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji.
 • Finał XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Szkół Podstawowych

  28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Ciachcinie odbył się Finał XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Szkół Podstawowych. Tematem w bieżącym roku szkolnym były Dzieje Apostolskie.

 • Relacja z wycieczki do Wrocławia

  28 kwietnia 2017r. czterdziestu pięciu uczniów klas IV –VI wyruszyło na wycieczkę krajoznawczą do Wrocławia. Kierownikiem wyjazdu była P. Agnieszka Witkowska, zaś opiekunami Panie: Marzena Marczewska-Brzeska, Maria Bukowska oraz  Justyna Sadowska.

 • Listy dla Ziemi

  Nasza szkoła po raz drugi  bierze udział w akcji pisania listów dla Ziemi, której  organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA.

 • Konkurs "Ozdoby z recyklingu"

  27 kwietnia 2017 r., w Szkole Podstawowej w Krojczynie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu pod nazwą "Ozdoby z recyklingu”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, których prace zostały wyróżnione.

 • Dzień Książki i Praw Autorskich

  Z okazji Święta Książki nauczyciel bibliotekarz przygotował zajęcia dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Mały Europejczyk w Chalinie.

 • Akcja Kwadrans na czytanie

  Uczniowie kl. IV-VI od marca czytają dzieciom z kl. I-III oraz Oddziału Przedszkolnego bajki, baśnie oraz wiersze. Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie wyobraźni, zachęcenie do samodzielnej lektury.

 • Dzień Ziemi 2017

  Międzynarodowy Dzień Ziemi to wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970r.

 • Międzyszkolne konkursy profilaktyczne

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzyszkolnych konkursach profilaktycznych, organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Chalinie.

 • Happening ekologiczny z okazji pierwszego dnia wiosny

  Budząca się do życia przyroda – rozkwitające krokusy i przebiśniegi  obudziły czujność uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie, którzy stwierdzili, że już najwyższy czas, by uroczyście powitać długo wyczekiwaną porę roku.

 • Konkurs "Recykling - drugie życie odpadów"

  Na przełomie lutego i marca w szkole zorganizowany był konkurs „Drugie życie odpadów”. Skierowany był do uczniów klas IV-VI. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na fakt, że choć wszystkie odpady nie nadają się do recyklingu, to można nadać im drugie życie, tworząc nowe rzeczy tj. zabawki.

 • Zakończenie akcji "Śniadanie daje moc"

  Dobiegła końca tegoroczna kampania "Śniadanie daje moc". Otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Oczywiście będziemy brali udział.

 • „Kot w butach” - relacja z wyjazdu do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

  22 lutego 2017 roku dzieci z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zorganizowanej przez p. Izabelę Lewandowską i p. Agnieszkę Żołnowską. Dzieci obejrzały spektakl „Kot w butach” w reżyserii Cezarego Żołyńskiego.

 • Aplikacja do nauki słówek z języka angielskiego - Insta.Ling 2017

  W odpowiedzi na wyzwania współczesności i szybki rozwój techniki, w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie w niekonwencjonalny i innowacyjny sposób zdobywają wiedzę z języka angielskiego.

 • Walentynki 2017

  14 lutego obchodziliśmy walentynki, czyli Dzień Zakochanych. W szkole podstawowej w Chalinie walentynki stały się okazją do wspólnej zabawy dyskotekowej.

 • Choinka szkolna 2017

  28 stycznia 2017 r. był dniem wyjątkowym dla naszej szkoły. W tym dniu odbyła się bowiem „Choinka szkolna”. Impreza ta ma charakter środowiskowy i długoletnią, trudno nawet ustalić jak długą, tradycję.

 • Podsumowanie I semestru 2016/2017

  Zakończenie I semestru jest okazją do podsumowania pracy i osiągnięć uczniów w nauce i różnorodnych konkursach szkolnych, a także pozaszkolnych.

 • "Przygoda w Nierobkowie" - teatr profiaktyczny

  18 stycznia gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru Arena z Białegostoku. Dzieci obejrzały teatrzyk profilaktyczny pt. „Przygoda w Nierobkowie”. Spektakl z humorem i bez zbędnego moralizowania pokazał dzieciom, jakie skutki niesie ze sobą lekceważenie obowiązków oraz jak ważne są prawa dzieci.

 • Relacja z przedstawienia teatralnego „Szatan z siódmej klasy”

  17  stycznia 2016r. wszyscy uczniowie starszych klas pojechali do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na wycieczkę przedmiotową, zorganizowaną przez  p. Marię Bukowską i p. Agnieszkę Witkowską. Uczniowie obejrzeli sztukę teatralną pt. „Szatan z siódmej klasy”, w reżyserii Bogdana Kokotka,  ciekawą adaptację powieści Kornela Makuszyńskiego.

 • Spacer pierwszoklasistów

  Szkoła to nie tylko siedzenie w ławce, książki, zeszyty …

  W klasie pierwszej, gdzie wychowawczynią jest pani Ewa Szymańska lekcje są również wesołe i zdrowe.

 • Wyniki konkursu na najładniejszy stroik świąteczny

  W konkursie wzięło udział 58 uczniów. Prace 10 uczniów zostały wyróżnione. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie dziękuje rodzicom, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za pomoc w zorganizowaniu konkursu na "Stroik świąteczny".

 • Dzieci z oddziału przedszkolnego w bibliotece

  Podczas pierwszej wizyty, dzieci zostały zapoznane  z zasadami korzystania z biblioteki. Dziewczynki i chłopcy bardzo chętnie  przeglądali kolorowe książeczki i czasopisma adresowane do najmłodszych.

 • Jasełka 2016

  W dniu 22 grudnia 2016 r. tradycyjnie w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie i wychowawcy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia cała społeczność naszych szkół spotkała się by, jak co roku uczestniczyć w bożonarodzeniowym misterium.

 • Międzynarodowy projekt eTwinning Christmas time

  Na przełomie listopada i grudnia członkowie koła języka angielskiego po raz kolejny wzięli udział w świątecznym projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning. Śladami lat ubiegłych celem projektu  zatytułowanego Christmas time  było poszerzenie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach europejskich.

 • „Trolle” - relacja z wyjazdu do Multikina we Włocławku

  20 grudnia uczniowie klas O - III wyjechali do Multikina we Włocławku, by obejrzeć animowany film przygodowy „Trolle”. Film zabrał  nas w niezwykłą podróż z wesołymi, rozśpiewanymi i bajecznie kolorowymi Trollami.

 • SUKCESY NASZYCH UCZENNIC!!!

  14 grudnia 2016 roku siedem uczennic z naszej szkoły uczestniczyło w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Dobrzyńskim Domu Kultury „Żak”.

 • Zakończenie akcji „Pielucha dla Malucha”

  Dobiegła końca akcja charytatywna pod hasłem „Pielucha dla Malucha”. Jej celem było zebranie jak największej ilości środków higienicznych – pieluch, chusteczek nawilżanych, mydełek, oliwek, szamponów dla dzieci, itp., aby wesprzeć podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” we Włocławku, przy ul. Sielskiej.

 • Wycieczka do Tropical Islands w Niemczech

  9 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do największego w  Europie parku rozrywki Tropical Islands. Ogromna hala parku, o powierzchni 66.000 m², położona w Niemczech, 60 km na południe od Berlina.

 • Mikołajki w kl. "0"

  Tradycyjnie w dniu 6 grudnia dzieci w oddziale przedszkolnym odwiedza święty Mikołaj. Tak też było w tym roku.

 • 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia!

  Pierwszoklasiści  z wychowawczynią Ewą Szymańską uczcili święto najpopularniejszej zabawki, bo  każdy posiada własnego ulubionego misia pluszowego i przyniósł go do szkoły.

 • Warsztaty artystyczne "Kwiaty i inne ozdoby z bibuły"

          Od września 2016 roku pani Ewa Szymańska prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci przejawiających pasję i zwiększoną aktywność plastyczną. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas I-III. Na kolejnym spotkaniu 25 listopada gościła pani Maria Zarecka. Pod okiem instruktorki – naszej lokalnej artystki – dzieci uczyły się jak wykonać kwiaty i ozdoby z bibuły. Będą odbywały się kolejne zajęcia z instruktorką.

 • Powiatowy konkurs plastyczny pt. „PARASOL PANI JESIENI”

  Dnia 25 listopada 2016 roku dwoje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w powiatowym konkursie plastycznym dla klas III w Wielgiem pt. „PARASOL PANI JESIENI”. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Witkowski z klasy III a i Natalia Szczepańska z klasy III b.

 • Para Buch gminny konkurs recytatorski

  Dnia 22 listopada w DK ŻAK w Dobrzyniu nad Wisłą odbyła się II edycja gminnego  konkursu ”Para buch”  poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Agata Lewandowska  z naszego oddziału przedszkolnego otrzymała  dyplom uznania za  I miejsce oraz nagrodę książkową.
 • „Za niebieskimi drzwiami”– relacja z wyjazdu do Multikina we Włocławku

  22 listopada uczniowie starszych klas wyjechali do Multikina we Włocławku, by obejrzeć seans „Za niebieskimi drzwiami” na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego.

 • Andrzejkowe spotkanie!

  W poniedziałek 21 listopada wróżka Monika wraz z czarnym kotem zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do zabawy andrzejkowej.

 • Kiermasz stroików i ozdób świątecznych

  Dnia 17 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się kiermasz stroików i ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Kultywowanie tej corocznej tradycji wprowadza nas w atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.

 • Jeże, jeżyki ogólnopolski konkurs plastyczny

  Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe w Chalinie zaprosiło dzieci do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  pt. „Jeże i jeżyki”.

 • Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Dla Polaków dzień 11 listopada 1918 r. był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 Listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i symbolem zwycięstwa.

 • Wyniki konkursu plastycznego „Śniadanie daje moc”

  W związku z akcją propagującą zdrowe odżywianie zorganizowano szkolny konkurs plastyczny dla uczniów kl. IV-VI pod hasłem „Śniadanie daje moc”.

 • Śniadanie daje moc!

  Już od pięciu lat wspólnie ze szkołami z całej Polski, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc. W naszej szkole uczniowie klas: szóstej, piątych i czwartej pod okiem wychowawców przygotowali zdrowe i pyszne śniadanie.

 • Dzień Dyni i Pieczonego Ziemniaka

  Dynia i ziemniak to bardzo zdrowe, smaczne i łatwe do przygotowania warzywa – przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły w sobotę 29 października, w czasie obchodów Dnia Dyni i Pieczonego Ziemniaka.

 • Święto Patrona Szkoły – 21.10.2016r.

  21 października 2016 roku obchodzono w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie 5. rocznicę nadania imienia. Patronat nad uroczystością Święta Szkoły objął Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą – Pan Jacek Waśko. 

 • Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

  „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”  Cytując  amerykańskiego pisarza, Marka Twaina, 13 października 2016r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie, rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a także ślubowania uczniów klasy pierwszej.
 • Wycieczka historyczna do Gniezna „Szlakiem Piastowskim”

  12 października  uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę historyczną do Gniezna, miasta położonego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Kierownikiem wyjazdu była Krystyna Bukowska-Trzeciak, a opiekunami: Grażyna Witkowska, Maria Bukowska i Agnieszka Witkowska.

 • Zbieraliśmy baterie

  Dobiegła końca zbiórka zużytych baterii, którą w naszej szkole prowadziliśmy od stycznia do końca września 2016 roku. W tym okresie zebraliśmy ok. 60 kg baterii.

 • Konkurs plastyczny dla klas trzecich – eliminacje szkolne

  Dnia 27.09.2016r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu plastycznego: pt. Bohaterowie filmu „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. W eliminacjach szkolnych uczestniczyli wszyscy uczniowie klas trzecich - IIIa i III b. Prace wykonywane były techniką dowolną (kredki ołówkowe, świecowe, bibuła, wycinanki, plastelina, farby) w formacie A3.

 • Zakończenie III edycji programu „WF z Klasą” – certyfikat dla szkoły

  Do programu „WF z Klasą. Przewrót na WF-ie” dołączyliśmy w III edycji, w roku szkolnym 2015/2016. Cele edukacyjne i wychowawcze, związane z promowaniem sportu i dbaniem o kondycję fizyczną, zostały osiągnięte i utrwalone.

 • Dzień Chłopaka 2016

  26 września Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizował międzyklasowe mecze piłki nożnej. Impreza sportowa była wymarzonym prezentem dla naszych chłopców z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka.

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w DDK "Żak"

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 20 września w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyła się uroczystość dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

 • „Podaj dalej... Drugie życie odpadów" - Sprzątanie świata 2016

  „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”, wywodzącego się z Australii. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

 • Pierwsza wizyta uczniów klasy I w bibliotece

  Dnia 15 września 2016 r. bibliotekę szkolną odwiedziła klasa I wspólnie w wychowawczynią p. Ewą Szymańską. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się o historii naszej biblioteki i poznali tajniki pracy bibliotekarza.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  1 września 2016 r. o godzinie 9.00 dyrektor szkoły – Pani Marzena Marczewska-Brzeska uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2016/2017. Serdecznie powitała gości, rodziców, uczniów, radę pedagogiczną i pracowników szkoły.

 • Wycieczka do Ciechocinka