22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

         Florian Plit -polski geograf powiedział -„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” W myśl przytoczonego cytatu uczniowie klas I- III naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia.

            O tym jak być eko i dbać o przyrodę mówimy uczniom przy każdej nadarzającej się okazji, ale Dzień Ziemi to coś w rodzaju jej urodzin, a urodziny należy celebrować. Najlepsze prezenty to nasze działania. Uczniowie przypomnieli sobie zasady dbania o przyrodę, o konieczności oszczędzania wody i energii, o źródłach energii odnawialnej, o potrzebie zaopatrzenia się w torby wielorazowego użytku, oraz zrozumiały, że lepiej napoje i soki kupować w szklanych butelkach, aby zminimalizować ilości plastiku. Przypomnieli sobie również o zasadach segregacji śmieci, a na koniec wykonali wspaniałe prace techniczne z odpadów- klasa I cudowne węże, klasa II wspaniałe wieże, natomiast trzecioklasiści zamienili się w wynalazców i tworzyli piękne prace, którym przypisywali szczególne przeznaczenie.

            Pomimo, że sytuacja w Polsce w wyniku pandemii przeniosła nauczanie do domów, to na naszych uczniów zawsze możemy liczyć – otrzymaliśmy piękne zdjęcia z pracami dzieci.

Nauczyciele klas I-III