"Współzawodnictwo Sportowe klas I-III" o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą

 

28 marca 2019r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się pierwsza runda Współzawodnictwa Sportowego Klas I-III o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W rywalizacji klas I i II wzięły udział  trzy szkoły podstawowe z naszej Gminy - Chalin, Dobrzyń nad Wisłą i Krojczyn.

 

Do rywalizacji w każdej kategorii wiekowej przystąpiły 10 – osobowe drużyny. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wyścigi rzędów, w których wszyscy musieli wykazać się dobrą sprawnością. Biegi, skoki, czworaki czy przenoszenie piłek lekarskich wymagały nie tylko dobrej kondycji, ale też koncentracji. Dodatkowym utrudnieniem było rozwiązywanie zadań matematycznych w jednym z wyścigów. Zmagania zakończyło najbardziej emocjonujące przeciąganie liny.

 

W tegorocznych potyczkach uczniowie klasy pierwszej zajęli drugie miejsce, natomiast w kategorii klas drugich nasza drużyna uzyskała komplet zwycięstw i zdecydowanie pokonała rywali.

 

Z niecierpliwością czekamy na zmagania klas trzecich kiedy to rozstrzygnie się, która ze szkół w klasyfikacji ogólnej okaże się najlepsza.