"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

       Wesołe pluszowe zabawki jednej z sieci handlowych pod koniec września zawitały do naszej szkoły! Jeż Jerzy, Lis Lucek, Sowa Zosia, Zajęczyca Zuzia, Bóbr Borys i Ryś Rysio to główni bohaterowie  książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leniej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Ich przygody czytane przez panią bibliotekarkę i panie wychowawczynie w  szkole miały zachęcić dzieci na sięgania po książki oraz wyrobienia nawyku codziennego czytania w domu przez, co najmniej, dziesięć minut. Uczniowie klas I-III w specjalnych albumach przez dwadzieścia jeden dni zbierali podpisy od swoich rodziców, jako potwierdzenie czytania w domu, a następnie dostawali od pani bibliotekarki naklejki z postaciami Słodziaków. Niektóre dzieci nie poprzestały na dwudziestu jeden dniach i kontynuują codzienne czytanie.

Szerzenie idei codziennego czytania było jednym z celów konkursu sieci  Biedronka adresowanym dla milusińskich z klas I-III pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.  Zadanie konkursowe dzieliło się na dwie części. W pierwszej należało zorganizować Dzień Głośnego Czytania w każdej z klas biorących udział w konkursie. U nas miał on miejsce 23 października 2018. Pani bibliotekarka wraz z dwiema uczennicami klasy VII b przygotowała specjalne zajęcia czytelnicze dla klasy I oraz klasy II i III oparte na przygodach Lisa Lucka.  Następnie dzieci przygotowały drugą część zadania konkursowego, czyli wykonały prace obrazujące dalszy ciąg przygód zwierząt z leśnej polany. Uczniowie klasy I wykonali ilustracje, II – komiksy, a III – napisali opowiadania.

Fotografie prac zostały zgłoszone do konkursu, a oryginały można podziwiać w naszej bibliotece. Zapraszamy do odwiedzania i oglądania, a przede wszystkim do wypożyczania książek i zarażenia się czytelniczym bakcylem.