"Coraz bliżej święta..." - zajęcia otwarte dla rodziców

13 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszej części zajęć dzieci wesoło przywitały rodziców, zaprezentowały zabawę w skojarzenia „Zaczarowane pudełko” oraz zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy ruchowej przy piosence „Wkoło choinki”. Nie zabrakło także opowieści ruchowej pt. „Bajka o św. Mikołaju”, w trakcie której dzieci i rodzice musieli odegrać rolę reniferów, aniołków, krasnoludków oraz św. Mikołaja.

W drugiej części zajęć wszyscy zajęli miejsca przy stolikach, aby wspólnie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe. Grupa starszaków i średniaków wykonywała choinki z krepiny      i bibuły, a grupa maluszków stroiki świąteczne. Wszyscy z ogromnym zapałem wykonywali ozdoby, wykazując się przy tym dużą pomysłowością.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy mimo wielu obowiązków przybyli do naszego przedszkola, aby towarzyszyć swoim pociechom!