• http://www.dcsit.pl/
    http://www.dcsit.pl/

„Współzawodnictwo sportowe klas I-III” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą

 

       Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie brali udział w gminnych zawodach sportowych „Współzawodnictwo sportowe klas I-III” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą zorganizowanych przez Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki. W zawodach brały udział cztery szkoły z terenu naszej Gminy: Dobrzyń, Krojczyn, Dyblin i Chalin.

Zawodnicy ze wszystkich szkół z wielkim zaangażowaniem pokonywali tory przeszkód, rozwiązywali zadania matematyczne, przeciągali linę.

Rywalizacja o zwycięstwo była niesamowicie wyrównana. Reprezentanci szkół podstawowych z Chalina i Dobrzynia nad Wisłą nie odpuszczali do ostatniej konkurencji. Do końca nie wiadomo było, kto wygra, bo punktacja cały czas ulegała zmianom. Kibice na trybunach bardzo mocno wspierali swoje drużyny.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki. Byliśmy w szoku i bardzo szczęśliwi, gdy usłyszeliśmy, że spośród klas trzecich w Gminie: I miejsce zajęła klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie.

 

W  klasyfikacji  końcowej szkół  Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Chalinie  zdobyła II miejsce. Brawo!!!!


       W tym roku rywalizacja o zwycięstwo była niesamowicie wyrównana. Drużyny z Chalina i Dobrzynia nad Wisłą nie odpuszczali do ostatniej konkurencji, przez co o zwycięstwie zdecydowały szczegóły regulaminu. Suma punktów zdobytych przez te szkoły w klasyfikacji poszczególnych klas dała remis (po 8). W kolejnym punkcie regulaminu po zsumowaniu tzw. małych punktów zdobytych przez wszystkie klasy we wszystkich konkurencjach dalej był remis (po 51). W tej sytuacji, zgodnie z kolejnym punktem regulaminu o zwycięstwie zdecydował wynik przeciągania liny klas III i tu lepszy okazał się Dobrzyń nad Wisłą. Szkoda, ale zdobyliśmy II miejsce. Brawo! Otrzymaliśmy puchar , który wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko.

 


http://www.dcsit.pl/

http://www.dcsit.pl/


http://www.dcsit.pl/

http://www.dcsit.pl/