„Poznajemy różne zawody”

         W dniu 02.10.2019r. w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy różne zawody”

przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego państwa Marioli i Dawida Czachorowskich położonego w miejscowości Ruszkowo. Celem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa rolnego, poznanie pracy rolnika, jak również zaangażowanie rodziców w życie przedszkola.

Dzieci już od samego rana z niecierpliwością czekały na autokar. Na miejscu

czekał na nas sympatyczny gospodarz, który oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Opowiedział, czym się zajmuje, jakie rośliny uprawia i co można z nich pozyskać. Następnie pokazał nam budynki gospodarcze oraz zwierzęta, którymi się zajmuje. Gospodarstwo państwa Czachorowskich jest dość nietypowe. Nie hodują zwierząt takich jak świnie czy krowy, mają natomiast kozy, króliki, papugi, czy gołębie pawiki.

Dzieci pod nadzorem właścicieli miały okazję nakarmić zwierzęta, co sprawiło im wiele radości. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pyszny poczęstunek. Dzieci jednogłośnie uznały, że wycieczka była wspaniała, a pani Mariola i pan Dawid to bardzo mili gospodarze.

Serdecznie dziękujemy państwu Czachorowskim za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Życzymy Wam dużo, dużo zdrowia i sił do pracy!